Risus Bilişim - Temel Hizmetlerimiz

20 yıllık deneyimi barındıran farklı disiplinlerden gelen personelin bir araya geldiği bir teknoloji şirketidir. Dinamik, bilgi birikimi ile tecrübeli bir şirket görünümünü her zaman sürdürme kararlılığında olan Risus Bilişim, projelerinde de bu artı değerlerini müşterileri ile paylaşmaktadır. Deneyimli teknik personeli ve çağdaş çalışma sistemleri ile altyapı, yapısal kablolama, kablolu/kablosuz network, proje tasarım, mühendislik, danışmanlık, anahtar teslim uygulamalar için genel müteahhitlik, yazılım çözümleri ve uluslararası firmaların temsilcilik hizmetlerini vermektedir.

Hizmetlerinde platform bağımsızlığını ilke edinmiştir. Sunulan çözümlerde temel ilke; kurumların mevcut yatırımlarını korumak veya yeni satın alımlarında kısıtlamalar getirmemek için endüstri standartları kapsamında tüm sistemler üzerinde veya tüm sistemlerle birlikte çalışabilmekdir.

Ağ danışmanlarımız mevcut network yapınızı değerlendirir, güncel ve gelecekteki network gereksinimlerinizi anlar ve size en uygun olan network strateji ve dizayn çözümlerini sunar. Ağ yapısının tasarımında süreklilik, güvenilirlik, yönetilebilirlik, ölçeklenebilirlik gibi temel kavramlar dahilinde çalışılmaktadır.

Geliştirilen yazılımlar, internet tarayıcılarından başlayarak, her türlü web server yazılımı, işletim sistemi, donanım platformu üzerinde koşabilmekte, diğer yazılımlar ile uyumlandırılabilmektedir. Güvenlik ile ilgili sunduğumuz hizmetlere ek olarak Kurum bünyesinde mevcut bulunan güvenlik teknolojileri ile entegre olabilmekte, herhangi bir Veritabanı Yönetim Sistemi üzerinde çalışabilmektedir. Sistem Yönetimi konusunda çok gelişmiş bir portal üzerinden yönetim imkanı sunduğu gibi istenirse Sistem Yönetim araçları ile entegre edilerek birlikte çalışabilmesi için gerekli arayüzler hazır olarak sunulmaktadır. Diğer sistemlerle entegrasyonunda ister kapalı (mainframe) isterse açık sistemler ile web servisleri, adaptörler vb. yöntemlerle mesajlaşabilmektedir.

Kullanılmakta olan veya ihtiyaç duyulan bilgi teknoloji altyapılarının tasarımı, optimizasyonu, upgrade edilmesi, yenilenmesi, kesintisiz ve yüksek performansta çalışmasının sağlanması, standartize edilmesi, güvenlik politikalarının belirlenerek güvenli hale getirilmesi, sistemler arası entegrasyonun sağlanması ve verimliliği arttırıcı modellerin tanımlanması gibi bir çok uzmanlık gerektiren hizmet konusu danışmanlık kapsamında müşterilerimize sunulmaktadır. Müşterilerin bilişim faaliyetleri içerisinde kullanmakta oldukları veya kullanacakları donanım ve yazılımların standartları çerçevesinde kurulmasını, gerekli ayarlarının yapılması, yedek sunucu kurulması, upgrade edilmesi, cihaz değişimi, sistemlerin birbirlerine bağlanması, yaygınlaştırılması vb. hizmetler verilmektedir. Ülke genelinde yaygınlaşmış partner servis ağı ile belirlenmiş standartlarda ihtiyaç duyulan IT altyapı kuruluş ve yaygınlaştırmalarını proje metodolojimiz dahilinde uygulamaktadır.

Hizmetlerinde dikkat ettiğimiz bir diğer husus ise, toplam satın alma maliyeti açısından incelendiğinde de en ekonomik çözümleri sunmaktır. Günümüzde değişen ihtiyaçlar, gelişen teknolojiler ile yarışmaktadır. Hiç şüphesiz dünyadaki küresel gelişmeleri hızlı analiz edebilen firmalar, doğru zaman ve yöntemlerle geliştirdikleri teknolojik çözümler ile hizmet kalitelerini ve rekabet güçlerini artırmaktadır. Bizler biliyoruz ki; Teknoloji sağlayıcısı olmak, kurumların geleceği olmakla eş anlamlıdır. Bu nedenle bilişim teknolojileri ve yatırımları söz konusu olduğunda güçlü bir iş ortağı olarak çözüm oluşturma sorumluluğunun bilincindeyiz.

Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun modern teknolojileri uluslararası BT firmaları ile iş biriliklerine girerek çözümler sağlamaktadır.